Oliver Koletzki Yeniden Klein Sahnesinde

1974 Braunschweig doğumlu Alman dans ve ev müziği yapımcısı ve DJ Oliver Koletzki yeniden Klein Phönix sahnesine konuk oluyor. Henüz 12 yaşındayken içindeki prodüksiyon aşkıyla müzik yapmaya başlayan Koletzki, hiphop beatleri yaparak başladığı serüvenine breakdance ve synth-pop gibi türlerle devam etti. 8 yaşına bastığında yaşadığı kasabada DJ’lik yapmaya başlayan sanatçı, 2000 yılında eğitimi için Berlin’e taşınarak iyice gece hayatında adını duyurmaya başladı. Berlin’deki kulüplerde çalmaya başladıktan sonra ilk kaydını oluşturan Koletzki, 2005 yılında çıtasını yükselterek prestijli kulüplerde ve festivallerde sahne almaya başladı

Cocoon Recordings etiketiyle çıkan “Der Mückenschwarm”adlı parçayla uluslararası üne kavuşan Koletzki, bu parça ile birçok listeye de girmeye başardı. 2021 yılı içerisinde hem Klein Phönix Park hem Klein Garten hem de Sommer Klein’a konuk olan Oliver Koletzki tekrardan Klein’da müzikseverler ile bir araya geliyor.

Uluslararası areneda oldukça güçlü bir dinleyici kitlesine sahip olan Koletzki aynı zamanda 2005 yılından beri global müzik endüstrisine sayısız sanatçı ve kült parçalar ile imza atan plak şirketi Stil vor Talent’ın da kuruluşunda öncü rol oynadı. Online platformlarda da harika setlere sahip olan Oliver Koletzki ile yeniden Klein sahnesinde buluşmak için sizi de Klein Phönix’e davet ediyoruz.

Underground’a olan duyarlılığı ile yıllar boyunca birbirinden iyi parçalar üretmeyi başaran Oliver Koletzki, “3 Tage Watch” adlı parçası ile 2008 yılında en iyi techno parça ödülüne layık görüldü.

Benzer Haberler

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gökyüzü Bahçesi Klein Garten’ın Konuğu ‘Safar’

Polo & Pan Klein Phönix ve Sommer Klein’da

Ümmet Özcan İlk Kez Klein Phönix Park Sahnesinde!

Copyright © 2021 Klein Entertainment. All Right Reserved.

Designed by Direktör
Copyright © 2021 Klein Entertainment. All Right Reserved. Designed by Direktör