DJ ve Prodüktör Perel, Klein Phönix Sahnesinde

Daha çok Perel adıyla bilinen Berlinli DJ ve prodüktör Annegret Fiedler house, new wave ve disco’dan etkilenen derin, ferah kulüp parçaları üretiyor. LCD Soundsystem’ın yıldız isimleri James Murphy ve Tim Goldsworthy tarafından kurulan DFA Records’un ilk Alman sanatçısı DJ ve prodüktör Perel, etkilendiği synth-pop ve new wave gibi janraların birleşiminden yarattığı özel sound’unu Klein Phönix dinleyicileri ile buluşturmak için hazırlanıyor.

Aslen Doğu Almanya’nın Saksonya eyaletinden olan Perel, Eurythmics’i birincil etki olarak sayarak, çocukken büyükannesinin piyanosunda şarkılar yazmaya başladı. Okul için Halle’ye taşındığında bağımsız müzik sahnesini keşfetti ve terk edilmiş binalarda ve diğer yeraltı mekanlarında partilere katılmaya başladı. Punk rock ve elektropop gruplarında şarkı söylemeye ve çalmaya, ayrıca 80’lerin synth pop ve minimal wave kayıtlarına DJ’lik yapmaya başladı.

İlk single’ı, Abba Lang’ın da yer aldığı hip-house flashback’i “BodyTalk”, 2014’te Leipzig merkezli O*RS etiketiyle piyasaya çıktı. Perel kısa süre sonra birkaç kulüpte düzenli bir DJ olmayı başardı ve yükleşini sürdürdü.

Hemi ve Günce Acı destekli gecede sahne alacak Perel için Klein Phönix’te özel sahne şovlarının hazırlandığını da belirtelim.

Benzer Haberler

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gökyüzü Bahçesi Klein Garten’ın Konuğu ‘Safar’

Polo & Pan Klein Phönix ve Sommer Klein’da

Ümmet Özcan İlk Kez Klein Phönix Park Sahnesinde!

Copyright © 2021 Klein Entertainment. All Right Reserved.

Designed by Direktör
Copyright © 2021 Klein Entertainment. All Right Reserved. Designed by Direktör