Âme’nin Heyecan Dolu Hikayesi

Kristian Beyer ve Frank Wiedemann’dan oluşan ikili Âme, 2001 yılından bu yana elektronik müzik alanında çok önemli işlere imza atmaya devam ediyor. 2003-2004 yıllarında yayınladığı müziklerle Âme, Detroit, Chicago, New York, Berlin ve Paris elektronik müzik sahnelerini caz ve dans müziği kombinasyonuyla devrimsel şekilde birleştiriyordu.

Takvimler 2005 yılın gösterdiğinde Âme ve Dixon, modern elektronik müziğin temelindeki en güçlü yapıtaşı olan ‘Innervisions’I kurdular ve yeni bir çağ açan ‘REJ’ yayınlandı.

Artık dünya çapında çok büyük üne kavuşmuş olan ikili, festival ve kulüplerinen çok talep gören isimleri haline gelirken beraberinde Henrik Schwarz, Dixon, Agoria, Rampa, Trikk, Marcus Worgull gibi müzikal yoldaşlarına da kapıları açıyordu.

Henrik Schwarz, Âme, Dixon ve Derrick L. Carter tarafından yapılan ve Innervisions tarafından yayınlanan efsanevi ‘Where we at’ uzun çaları elektronik dans müziğinin gelecek vizyonunu 2006 yılında tanımladı.

Dokunduğu her şeyi başyapıta dönüştürmeyi başaran Ame, adeta hiç bitmesin isteneceği öngörüsüyle yaptığı sıradışı uzunlukta süreye sahip remix’lerle elektronik müzikseverleri büyülüyordu. Dinleyenlere ise bu uzun süreler dahi yetmiyordu.

Âme, çok özel DJ Setiyle Avangart Tabldot’un açılışını yapacağı 12 Kasım Cuma gecesi Klein Phönix’te

Benzer Haberler

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gökyüzü Bahçesi Klein Garten’ın Konuğu ‘Safar’

Polo & Pan Klein Phönix ve Sommer Klein’da

Ümmet Özcan İlk Kez Klein Phönix Park Sahnesinde!

Copyright © 2021 Klein Entertainment. All Right Reserved.

Designed by Direktör
Copyright © 2021 Klein Entertainment. All Right Reserved. Designed by Direktör